Urzędnicy ratusza pojadą do Chorwacji, ale nie za publiczne pieniądze

10.08.2018

Pracownicy sądeckiego ratusza, za ponad 160 tysięcy złotych pojadą wraz z rodzinami na wakacje do Chorwacji i Słowenii. Władze Nowego Sącza zapewniają, że podatnicy nie zapłacą za to ani grosza. Urzędnicy będą wypoczywać w komfortowych warunkach.

W przetargu dotyczącym wyłonienia biura podróży, które zorganizuje wyjazd, uwzględniono między innymi warunki zakwaterowania. Wynika z nich między innymi, że hotel nie może znajdować się dalej niż 500 metrów od plaży.

Jak przekonuje Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza, urząd miasta nie dopłaca ani złotówki do wyjazdu, a pieniądze pochodzą z funduszu pracowniczego. – Dysponentami środków zgromadzonych w takim funduszu pozostają pracownicy. Na zasadzie samorządu pracowniczego decydują w jaki sposób będą dysponować – podkreślam – swoje pieniądze. W tym przypadku pracownicy zgodnie z przysługującymi im prawami zdecydowali, że tak wydadzą te pieniądze. Naprawdę trzeba dużo złej woli, żeby formułować oskarżenia, że są to pieniądze podatników – dodaje wiceprezydent.

Z wypoczynku ma skorzystać około 80 osób. Jak twierdzą władze miasta, takie praktyki są stosowane w wielu urzędach, między innymi w starostwie powiatowym.

Posłuchaj:
Wojciech Piech
Jakub Pędzich
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy