Czy urzędnicy wyjaśnią szkolny konflikt?

19.02.2018

Po omdleniu nauczycielki i doniesieniach medialnych dębickie starostwo zdecydowało o przeprowadzeniu wnikliwej kontroli w I LO. Przeprowadzą ją pracownicy z wydziału edukacji.

Ta sytuacja jest efektem działań obu stron, ale musimy rozwiązać problem – komentuje Zygmunt Żabicki członek zarządu powiatu dębickiego. – Taki wniosek na najbliższym zarządzie złożymy i wyślemy komisje. Będziemy chcieli zbadać wszystkie te najbardziej drastyczne sprawy. Na pewno jakieś wnioski zostaną postawione i konkretne decyzje podjęte – dodaje Zygmunt Żabicki.

Przypomnijmy, nauczycielka dębickiego liceum po wyjściu od dyrektora zemdlała, a ten wydał polecenie wezwania karetki i wyszedł – tak relacjonują świadkowie wydarzenia w dębickim liceum. Jak się okazuje, powodem omdlenia kobiety był stres. Nauczycielka usłyszała, że jest zwolniona dyscyplinarnie, bo na lekcjach wychowania fizycznego kieruje dzieci do higienistki szkolnej na badania. Szkopuł w tym, że dyrektor podobno o tym wiedział.

O sytuacji w I LO wie już Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, które jednak „nie będzie komentowało zachowania dyrektora, gdyż opisane zdarzenie wykracza poza zagadnienia związane ze sprawowaniem nadzoru pedagogicznego nad szkołami”.

Wciąż nie otrzymaliśmy także odpowiedzi od dyrektora szkoły Leszka Klabachy.

Tymczasem uczniowie, absolwenci i rodzice solidaryzują się z pracownikami I LO. W apelu na portalu społecznościowym piszą – „Mówimy stanowcze STOP MOBBINGOWI, SZYKANOM oraz ZASTRASZANIU”. Twierdzą, że mają dość między innymi bezczynności instytucji odpowiedzialnych za funkcjonowanie szkoły.

Posłuchaj:
Zygmunt Żabicki
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN