Utrudnienia w centrum Limanowej. Mieszkańcy zaczynają się przyzwyczajać

23.08.2019

Trwają prace remontowe i szykują się kolejne. Limanowa w najbliższych miesiącach będzie zmieniać się nie do poznania. W ramach rewitalizacji miasta realizowane są trzy projekty – pierwszy dotyczy centrum gdzie zakończono prace rozbiórkowe.

– Teraz trwają tu prace wymiany sieci wodociągowych i sieci sanitarnej. Kolejny etap to parking obok bazyliki, który będzie dwupoziomowy i ma pomieścić około 270 samochodów – tłumaczy zastępca burmistrza Wacław Zoń. – W tej chwili trwa procedowanie w starostwie spraw związanych z pozwoleniem na budowę. Wykonawca wszedł na roboty rozbiórkowe. Ten termin w obu przypadkach to jest wrzesień przyszłego roku. Mamy nadzieje, że tak się stanie bo tak deklarują wykonawcy – dodaje.

Mieszkańcy Limanowej przyzwyczajają się do remontu w centrum miasta. Dwa miesiące temu ruszyły pierwsze prace przy przebudowie płyty rynku. W tym miejscu ma powstać m.in. oczko wodne i fontanna. Ma pojawić się tez dużo zieleni. Teraz trwają prace przy chodnikach wokoło ronda ale też na głównej płycie. Obecnie utrudnienia dotyczą zarówno kierowców jak i pieszych.

– Dobrze, że nam w końcu remontują, bo wszystko było tu popękane. Zawsze na początku są utrudnienia, ciężko jest przejechać, ale zawsze zmiany są dobre – mówią mieszkańcy. – Niestety będą korki bo nie ma obwodnicy, ale jak jest remont to muszą być korki – dodaje kolejny mieszkaniec.

W kolejnym etapie prac odnowiony ma zostać Park Miejski, który znajduje się koło Starostwa Powiatowego. Zakończenie remontów przewidziane jest na połowę listopada 2020 roku.

Posłuchaj:
Wacław Zoń
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN