Uzdrowisko liczy na wsparcie Ministerstwa Sportu przy budowie toru saneczkowego [WIDEO]

21.02.2019

– Budowa toru saneczkowego w Krynicy-Zdroju powinna zostać sfinansowana z budżetu Ministerstwa Sportu – przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Piotr Ryba, burmistrz uzdrowiska. Jego zdaniem jest to strategiczna inwestycja nie tylko dla Krynicy, ale dla całego kraju i tej części Europy.

– Między Łotwą a Austrią nie ma takiego toru, dlatego moim zdaniem ta inwestycja się broni. Jednak bez wsparcia zewnętrznego – bo to jest koszt rzędu 120 milionów złotych – na pewno gmina takiego ciężaru nie udźwignie. Mam nadzieję, że w strategicznych priorytetach Ministerstwa Spotu zostanie przyjęty tor saneczkowy i będzie szansa, żeby go wybudować za pieniądze centralne.

– Jest to procedura wieloetapowa. W grę wchodzi zmiana operatu uzdrowiskowego, zamiana planów zagospodarowania przestrzennego i później postępowanie budowlane. Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami urzędu górniczego i wskazano nam, że trzeba przeprowadzić dodatkowe badania, czy nie ma zagrożenia dla źródeł wód mineralnych. Wierzę głęboko, że takiego zagrożenia nie ma – dodał Piotr Ryba.

Do tej pory rada miasta zgodziła się na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla Góry Parkowej, gdzie miałby mieścić się tor. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa toru saneczkowego może rozpocząć się dopiero za 5 lat.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN