W kolejce po prawko

31.07.2018

Prawdziwe oblężenie kandydatów na prawo jazdy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. W wakacyjnych miesiącach liczba chętnych na zdobycie uprawnień rośnie.

Obecnie na egzamin kategorii B trzeba czekać nawet do dwóch tygodni. Kandydaci na kierowców, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że wakacyjne miesiące to dobry czas na uzyskanie prawa jazdy. – Mam czas wolny w wakacje, bo uczę się i pracuje. Przyjechałem teraz na egzamin bo na drogach są lepsze warunki. – W wakacje można pracować i można zarobić sobie na prawo jazdy, które dużo kosztują. I jest czas na ewentualne egzaminy poprawkowe. Na drodze jest mniej samochodów i pieszych więc można łatwiej zdać. Teraz jest lepiej w lecie zdawać niż jesienią czy zimą, gdy są gorsze warunki na drodze – mówią.

Tarnowski MORD jak co roku przygotowany jest na większą liczbę osób zdających. – Obserwujemy większą liczbę osób młodych i studentów – mówi dyrektor placówki Jarosław Sady. – Zawsze wakacje to taki czas, kiedy kandydaci na kierowców, a szczególnie młodzi ludzie mają więcej czasu. Studenci zakończyli rok akademicki, a uczniowie szkoły. Widzimy, że delikatnie tych osób na egzaminy przybywa. Szczególnie na kategorię B, obserwujemy więcej ludzi, którzy zgłaszają się do egzaminów – informuje dyrektor MORD-u.

W tarnowskim MORD-zie na czas wakacji zatrudnionych zostało więcej egzaminatorów. Nie było potrzeby, aby zmieniać i wydłużać godziny pracy placówki.

Posłuchaj:
Kandydaci na kierowców
Jarosław Sady
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN