Wakacje raczej w kraju

16.07.2020

Sądeczanie w tym roku raczej decydują się na krótkie dwudniowe wyjazdy zamiast urlopu za granicą. Powód to, niepewna sytuacja w zagranicznych kurortach związana z pandemią i obawa przed ewentualną przymusową kwarantanną poza granicami kraju.

– Pan Paweł przyznaje, że w tym roku urlop raczej na miejscu. – Na pewno w kraju, bo koronawirus, jest niepewna sprawa, mogą nas zamknąć gdzieś, zamknąć granice, po co ryzykować. Pani Magda śmiało przyznaje, że ten urlop spędzi na zwiedzaniu polskich miast. – Wrocław Warszawa, Poznań, hotel, dlatego, że lubimy wyjeżdżać na weekendy, mojej rodzinie nudzi się dłużej w jednym miejscu, więc staramy się zwiedzić jak najwięcej w stosunkowo krótkim czasie. Pan Mateusz, w tym roku urlop spędzi zdecydowanie w domu. – Raczej w kraju, boimy się z żoną koronawirusa. Pani Anna na urlop nie ma jeszcze planów. – Jeszcze nie myśleliśmy na ten temat, raczej w kraju.

Jak wykazują badania (CBOS), Polacy w większości, bo aż w przypadku 80% przebadanych zdecydują się na właśnie dwudniowe wyjazdy na terenie naszego kraju. Największą popularnością wśród turystów cieszy się województwa małopolskie, pomorskie czy zachodniopomorskie.

Posłuchaj:
Turyści
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN