Wandale zdewastowali wieś [ZDJĘCIA]

30.01.2018

Powybijane szyby wiat przystankowych, zdewastowane skrzynki elektryczne czy powywracane słupki drogowe. To obraz zniszczeń w Łęgu Tarnowskim. Chuligani nie oszczędzali niczego na ulicy Witosa oraz Dolnej.

To wandalizm, za który teraz my musimy płacić – mówią reporterowi RDN zbulwersowani mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego. – Wszystko jest poprzewracane. Młodzież pewnie co w nocy nie miała robić i zdewastowała wiaty przystankowe. A dopiero nowe zostały postawione. Musimy potem płacić za ich wybryki – dodają.

Liczymy, że policja odnajdzie wandali, bo w przeciwnym wypadku za straty zapłacimy z naszej kasy – mówi burmistrz Żabna, Stanisław Kusior. – Nieraz się nam udaje sprawcę ustalić. Oni muszą ponosić konsekwencje swojego działania. Coraz więcej mamy zarówno naszych jak i domowych monitoringów, które mogą ustalić,  kto przechodził wtedy. Policja będzie próbowała ustalić tych wandali. Jeśli nie, no to pozostaje nam to naprawić z naszych pieniędzy – dodaje Stanisław Kusior.

Uszkodzone skrzynki elektryczne oraz wiaty przystankowe to straty oceniane na kilka tysięcy złotych. Tarnowska policja sprawdza monitoring w Łęgu Tarnowskim, a także poszukuje ewentualnych świadków zdarzenia.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Stanisław Kusior
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy