Wciąż nic nie widać i nic nie słychać na dworcu PKP – interwencja RDN

20.10.2017

Pasażerowie PKP znów się skarżą na kiepską jakość komunikatów na dworcu w Tarnowie. Byli przekonani, że kolej zareaguje na ostatnią interwencję.

Mieszkańcy mówią, że nie da się zrozumieć treści, przez co wszelakie zmiany czy opóźnienia ogłaszane przez radiowęzeł nie trafiają do pasażerów. – Komunikaty wydawane na dworcu są przekazywane w sposób w ogóle niezrozumiały dla odbiorcy. – Powinno być bardziej wyraźne, bo nie zawsze da się zrozumieć. – Trzeba być blisko głośnika, bo ciężko cokolwiek usłyszeć. – Są ciche i echo roznosi je po całym dworcu. – Cicho i niezrozumiale. Pasażer nie ma pojęcia co się będzie działo – dodają tarnowianie.

Rzecznik PKP Dorota Szalacha mówi, że nie ma żadnego problemu ze strony technicznej, a nagłośnienie działa prawidłowo. – Nagłośnienie w stacji Tarnów działa prawidłowo, zapowiedzi megafonowe są słyszalne. Sprawdziliśmy urządzenia tak, aby zapewnić słyszalność tych komunikatów. Byli tam na miejscu nasi pracownicy, którzy to potwierdzili – dodaje rzeczniczka PKP.

Pracownicy PKP uważają, że komunikaty na dworcu słyszą doskonale. Rzeczniczka mówi, że opracowywany jest system dynamicznej informacji pasażerskiej, w którym komunikaty będą wyświetlane na tablicach elektronicznych. Póki co te w Tarnowie nie działają i są zwykłymi atrapami.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Dorota Szalacha
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Grzegorz Krakowski
play
Słowo za słowo - Anna Czech
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN