Wciąż trzeba unikać zatłoczonych miejsc

04.08.2020

Wciąż trzeba unikać zatłoczonych miejsc – apeluje Piotr Pokrzywa, z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Krakowie. Ze względu na znaczący wzrosty zachorowań na Sądecczyźnie każde miejsca, gdzie spotykamy wiele nieznajomych nam osób zwiększa ryzyko zarażenia się koronawirusem. Do takich miejsc należą też między innymi baseny, chociaż jak zaznacza specjalista, wg statystyk pracowników sanepidu, ognisk w takich miejscach nie jest dużo.

– Główny Inspektor Sanitarny opracował wytyczne dla kąpielisk i na tą chwilę nie odnotowaliśmy jakichś szczególnych sytuacji związanych z koronawirusem w tego typu obiektach. Każda sytuacja może nieść ze sobą jakieś zagrożenie, czy kwestia w sklepie jak będą osoby bez maseczek czy stojąc w kolejce w jakimś innym miejscu .

W powiecie nowosądeckim w miniony weekend przybyło niemal 80 osób, u których potwierdzono koronawirusa. Dodatkowo Małopolska nie znika z pierwszych miejsc ilości zarażonych w całej Polsce, bo codziennie statystki powiększają się o nowe przypadki.

Posłuchaj:
Piotr Pokrzywa
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN