Po weekendzie ruszają remonty dróg w ścisłym centrum Nowego Sącza

05.07.2019

Od wtorku (9.07) nie przejedziecie ul. Wąską w Nowym Sączu. Dziś (5.07) było oficjalne przekazanie placu budowy, ale maszyny i robotnicy pojawią się tu dopiero za kilka dni. W podobnym czasie ma rozpocząć się też remont drogi wokół sądeckiego Ratusza.

To zadanie poprowadzimy jednak etapami – zapowiada Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

– Uzgadniamy już ostateczny kształt projektu organizacji ruchu. W okresie wakacyjnym, kiedy uczniowie mają wolne od szkoły, a co za tym idzie, na drogach jest mniej aut, chcemy w tym czasie zrobić ciągi dróg Jagiellońska, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego. Te prace potrwają najprawdopodobniej do końca września.

Na początek drogowcy zamkną drogę od ul. Jagiellońskiej do ul. Piotra Skargi. Pozostała część rynku będzie przejezdna aż do rozpoczęcia kolejnego etapu prac.

Drogowcy na czas robót będą musieli całkowicie zamknąć ul. Wąską. Do odnowy pójdzie nie tylko droga – przyznaje Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.

– Najpierw nawierzchnia, później kamienice. Wszytko będzie tak zaprojektowane, żeby mogło ze sobą korelować. Jak wiemy, jedna z tych kamienic jest kamienicą prywatną, druga kamienica jest własnością miasta. Cały czas zastanawiamy się nad jej przeznaczeniem – dodaje.

Mieszkańcy Nowego Sącza mogą zgłaszać także swoje pomysły, jak można wykorzystać tę kamienicę. Propozycje można składać w Urzędzie Miasta Nowego Sącza.

Wszystkie remonty dróg w ścisłym centrum Nowego Sącza mają potrwać do 30 listopada. Miejski Zarząd Dróg nie wyklucza, że prace uda się skończyć wcześniej.

Posłuchaj:
Adam Konicki
Ludomir Handzel
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN