Z Węgier do Tarnowa na 10 miesięcy

30.08.2018

W ramach programu AFS, 17-letnia Węgierka o imieniu Eszter spędzi 10 miesięcy w jednej z tarnowskich rodzin. Wraz z córką rodziny Borzęckich będzie uczęszczała do Liceum Plastycznego.

Dziewczynie spodobało się miasto i jest zaciekawiona polską kulturą. Odwiedziła też radio RDN Małopolska.

-Nazywam się Eszter, mam 17 lat. Wybrałam Polskę, ponieważ to piękne miejsce. Chcę nauczyć się polskiego i interesuję mnie wasza kultura – opowiada Węgierka.

W tym roku do Polski przyjechało 30 osób z całego świata. Eszter jest jedyną Węgierką biorącą udział w programie wymiany.

-Myślę, że dla wszystkich, i dla rodziny goszczącej, i dla uczestnika, będzie to dość ciekawe doświadczenie, dlatego że mamy możliwość zaproszenia kawałka świata do domu i podzielenia się tym, co mamy tutaj na miejscu z kimś, kto do nas przywozi swoje zwyczaje, kulturę i język – mówi Agnieszka Borzęcka, która przyjęła 17-latkę do swojego domu. – Jest to fascynujące i mam nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni – dodaje.

Fundacja AFS jest międzynarodową organizacją, która umożliwia wymianę kulturową między nastolatkami na całym świecie. W Polsce funkcjonuje od 2004 roku.

Posłuchaj:
Agnieszka Borzęcka
Ester
Wydawca, Anna Marek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN