Wiadukt gotowy – wkrótce otwarcie

21.08.2018

Zakończyła się zasadnicza przebudowa wiaduktu kolejowego przy ul. Gumniskiej w Tarnowie. Trwają jeszcze ostatnie roboty wykończeniowe. Po odbiorach technicznych ruch pod obiektem ma być wznowiony od 1 września.

– Poprawi się znacznie jakość komunikacji w tym miejscu – mówi Piotr Jędrzejczyk, dyrektor projektu ds. modernizacji trasy Kraków – Rzeszów. -Mamy trzy normatywne pasy, po każdej stronie szeroki chodnik. Obiekt jest cały nowy, przebudowane są wszystkie instalacje biegnące pod drogą. W związku z tym, że w Tarnowie mamy wysoki poziom wód gruntowych, została zabudowana izolacja, która odcina warstwy drogowe od wód gruntowych – wyjaśnia Piotr Jędrzejczyk.

Tymczasem trwają ostatnie prace pod wiaduktem przy ul. Krakowskiej, gdzie jeszcze zostało dokończenie robót na nitce od strony Krakowa. Kierowców czekać będzie ponowna zmiana organizacji ruchu, prawdopodobnie we wrześniu. Planowane przekazanie do odbiorów to październik tego roku. Tak ma być również na ul. Warsztatowej.
Natomiast przy Al. Tarnowskich planowany termin zakończenia robót to koniec tego roku.

Przebudowa czterech wiaduktów kolejowych w Tarnowie jest częścią inwestycji, realizowanej przez PKP PLK S.A. na trasie Kraków – Rzeszów.

Posłuchaj:
Piotr Jędrzejczyk
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN