Wiceminister Obrony Narodowej w tarnowskich Zakładach Mechanicznych

01.10.2019

Podczas spotkania z zarządem mówił o zamówieniach w polskim przemyśle zbrojeniowym.

Tarnowska firma intensywnie się rozwija – mówił w Tarnowie Wojciech Skurkiewicz.

– Kolejne kontrakty powodują to, że zakład zmienia się. Obrabiarki numeryczne, które są na wyposażeniu, kolejne wchodzą. W ostatnim czasie zainwestowano w tym zakładzie ponad 40 mln zł w nowoczesny sprzęt, to też pokazuje skalę inwestycji. Zatrudnienie zwiększono o ponad 300 osób, to pokazuje również jaki potencjał drzemie w tej firmie i jak ta firma rozwija się.

Zakłady Mechaniczne w Tarnowie mają ważne miejsce w łańcuchu zamówień, które MON kieruje do rodzimego przemysłu obronnego – przekonuje minister Skurkiewicz.

– W roku 2019 jako ministerstwo obrony narodowej ulokowaliśmy zamówienia u rodzimych dostawców w polskim przemyśle zbrojeniowym o wartości 6 mld 800 mln zł. To są zamówienia tylko 2019 roku. Dla przykładu rok 2018 to było 3 mld 900 mln, rok 2017 2016 i wcześniejsze, tj. ok. 3,5 mld zł

Przykładem współpracy z rządem może być, zdaniem wiceszefa Obrony Narodowej, realizacja zamówienia tzw. moździerza, który jest już na wyposażeniu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Według analiz, w tym roku przychody Zakładów Mechanicznych przekroczą 200 mln zł, trzy lata temu firma startowała z poziomu 60 mln. Planowany bieżący zysk ma być na poziomie 12 mln zł.

Posłuchaj:
Wojciech Skurkiewicz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN