Wiceprzewodniczący Rady Miasta kandydatem na burmistrza? [WIDEO]

21.11.2017

Czy wiceprzewodniczący Rady Miasta Dębicy będzie kandydatem na burmistrza tego miasta? Mówi się o tym coraz głośniej, a poważne gremia i osoby go rekomendują.

Mateusz Kutrzeba ma być kandydatem PiS a być może także Zjednoczonej Prawicy na szefa dębickiego samorządu. – To warto rozważyć – powiedział w programie Słowo za słowo radny sejmiku województwa podkarpackiego, prezes firmy Suret Stefan Bieszczad. – Jest to człowiek, który ma na pewno predyspozycje i jest to coś, co go wyróżnia, jest kompetentny. Myślę, że gdyby uznały go władze partii i gdyby sam o tym zdecydował, to ma duże szanse – dodaje radny.

Radny Stefan Bieszczad wciąż mocno krytykuje obecnego wójta gminy Dębica. Jego zdaniem w tej instytucji panuje skostniały układ. Nie kryje też, że Wspólnota Ziemi Dębickiej szykuje kandydata na następcę wieloletniego włodarza. Póki co w gronie potencjalnych nazwisk jest jedna kobieta. – Przedstawimy społeczeństw alternatywę dla obecnego układu, bo to jest układ gminny obecnie, który niezbędnie trzeba rozbić – mówi prezes firmy.

Stefan Bieszczad, z którym rozmawiała Dorota Kunc, krytycznie odnosi się też do propozycji PiS w ordynacji wyborczej. Jego zdaniem likwidacja okręgów jednomandatowych może upolitycznić samorządy.

Program Słowo za słowo zrealizowano z wozu transmisyjnego w Dębicy.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Stefan Bieszczad
Stefan Bieszczad
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Katarzyna Kalita, Rafał Huszno
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30