Więcej miejsc parkingowych w okolicy tuchowskiego szpitala

09.08.2019

Więcej miejsc parkingowych i zmiana organizacji ruchu na ulicy Szpitalnej i Żeromskiego w Tuchowie. Obie drogi zostały przebudowane, aby usprawnić dojazd do szpitala.

To był kompleksowa modernizacja tych ulic – mówi zastępca burmistrza Tuchowa, Wiktor Chrzanowski.

– Wymienione zostały wszystkie media, które biegły w drodze. Wykonana została nowa nawierzchnia i chodniki, a także przybyło kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych. Drożność ulicy Szpitalnej została zwiększona. Karetki pogotowia korzystają spokojnie z tej ulicy, nie mają kłopotów z wyjazdem do zdarzeń losowych. Mamy nadzieje że to spowoduje zwiększenia użyteczności otoczenia tego szpitala.

Dodatkowo w najbliższych miesiącach zmieni się otoczenie tuchowskiego szpitala oraz stadionu miejskiego. – Trwa drugi etap prac, związany z miejscem rekreacji – dodaje Wiktor Chrzanowski.

– Całość inwestycji jest częścią dużego projektu rewitalizacji stadionu „Tuchovi”, budowy kompleksu „Skałka”, tak zwanego parku, gdzie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ścieżki spacerowe, rowerowe czy też będą tam spędzać wolny czas. Stadion „Tuchovi” jest w trakcie modernizacji. Tam powstaje nowy budynek dla sportowców oraz kompleks „Orlik”.

Zakończenie prac przewidywane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Przebudowa obu dróg, a także modernizacja stadionu i powstanie kompleksu „Skałka” kosztować będzie ponad 6,5 miliona złotych.

Posłuchaj:
Wiktor Chrzanowski
administrator, fot. FB/Magda Marszałek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Bator
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (NS)-Luiza Piątkiewicz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN