Więcej pieniędzy w budżecie obywatelskim Nowego Sącza

03.06.2020

Budżet Obywatelski Nowego Sącza w tym roku zwiększony o ponad milion złotych. Prezydent miasta zamieścił rozporządzenie, z którego wynika, że na 25 osiedli na terenie Nowego Sącza do podziału będą tym razem 3 miliony 180 tysięcy złotych.

W zeszłym roku wprowadzono zmiany w sposobie rozdzielania pieniędzy, gdzie pieniądze przydzielane są na każde osiedle, a nie jak w poprzednich latach na dany rejon. Środki będą podzielone między każde z osiedli proporcjonalnie według liczby mieszkańców oraz jego powierzchni. W związku tym radni PiS chcieli wprowadzenia sporych zmian w regulaminie, ale rozporządzenie prezydenta zamyka dyskusję w tej sprawie.

Największa pula przypadła osiedlu Zawada – 235 tysięcy złotych, a najmniej otrzyma osiedle Kilińskiego – 25 tysięcy złotych.

Nieco ponad 3 tysięcy osób w zeszłym roku głosowało nad wyborem budżetu niektóre projekty otrzymały tylko kilka głosów. Także w zeszłym roku na trzech osiedlach nie realizowano żadnego projektu.

W tym roku od czerwca mieszkańcy mogą składać swoje wnioski i pomysły, a głosowanie nad wyborem projektów odbędzie się w październiku.

Posłuchaj:
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN