Wielka inauguracja sezonu turystycznego w Małopolsce – tym razem w Iwkowej

26.04.2019

Trwają ostatnie przygotowania do wydarzenia, które w tej miejscowości koło Brzeska odbędzie się już 1 maja. Radio RDN patronuje imprezie i będzie ją transmitować.

Program dostosowaliśmy do małych i dużych. Będą m.in. uroczyste otwarcie Wieży Widokowej na Szpilówce, występy, rajdy i wystawy – wylicza wójt Iwkowej, Bogusław Kamiński.

– Wystawy związane ze środowiskiem, z lasami, z łowiectwem, bo ta wieża jest właśnie w środku lasu, na samej górze. Mamy upominki dla wszystkich, którzy tego dnia nas odwiedzą. Już trwają zapisy na rajdy piesze i rowerowe. Dużo się będzie działo i każdy kto przyjedzie, będzie zadowolony.

Iwkową, na miejsce inauguracji sezonu turystycznego w Małopolsce, wybrano nieprzypadkowo. Słynie m.in. z suszonych śliwek i zabytkowego, XVI-wiecznego kościoła, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej. Zbudowana niedawno wieża widokowa na Szpilówce już bije rekordy popularności. Zorganizowano przy niej właśnie dodatkowe parkingi.

1 maja w Iwkowej wystąpią m.in. lokalne zespoły: Zespoły Pieśni i Tańca Iwkowianie, kabaret Kałasznikof oraz zespół Góralsi, wykonujący oprócz muzyki folkowej odpowiednio zaaranżowane covery popularnych utworów.

O 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna. Całość zaś rusza o 11.00.

Posłuchaj:
Bogusław Kamiński
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN