Wielki sukces Manii Pomagania

01.08.2018

Tegoroczna, szósta akcja charytatywna, organizowana przez Radio RDN Małopolska i Gminę Tarnów przyniosła ponad 50 tysięcy złotych.

Pieniądze trafiły już do trójki chorych dzieci z gminy Tarnów. W tym roku zbieraliśmy dla Julki, Weroniki i Aleksa.

To dla nich niedawno w Koszycach małych zagrały zespoły InoRos i Kombii.

Impreza przyciągnęła prawdziwe tłumy.

Słuchacze radia oraz mieszkańcy regionu nie zawiedli – mówi dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Jacek Miszczak. – Za każdym razem jest cudownie i w tym roku oczywiście było cudownie. Martwiliśmy się i pogodą, i różnymi innymi rzeczami. Jednak do Koszyc przybyło mnóstwo ludzi, tak zwanych maniaków pomagania i otwarli szeroko swoje serca. Dlatego dzisiaj możemy cieszyć się tym, co otrzymaliśmy od państwa, od słuchaczy, od mieszkańców tego terenu – dodaje.

Hojność uczestników imprezy nie miała granic – mówi podczas podsumowania akcji na antenie RDN, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. – To jest olbrzymia radość dla nas, że był tłum. Ja stałem przy kasie, widziałem jak przychodzą mieszkańcy i kupują cegiełki. Większość osób zostawiało również więcej pieniędzy, nie chciało reszty. Były osoby, które zostawiały 100 złotych. Była nawet taka sytuacja, że starszy pan podszedł, poprosił, żeby przyjść do niego z puszką i włożył tam 500 złotych.

Każdy uśmiech naszego dziecka niech będzie podziękowaniem za okazaną pomoc – mówi ojciec Aleksa. – On się cieszył, on się uśmiechał. Widać było uśmiech na jego buzi. Tak naprawdę można pomyśleć, że ten chłopak nie ma problemów, ale ma duże problemy i dzięki też takim akcjom, jak ta edycja Manii Pomagania, dostał dużą moc, duże wzruszenie i zapał i chęć do pracy, a przede wszystkim sam fakt, że Alex tam był, że udało się mu się wejść na scenę. Byłem dumny patrząc na dziecko – wspomina.

To duże wsparcie dla naszych dzieci – mówi tata Julki. – Ja chciałem podziękować wszystkim, którzy przybyli i uczestniczyli w tej Manii Pomagania. Wszystkim, którzy zakupili cegiełkę. Było to dla nas ogromne wsparcie. Widząc tyle chętnych osób do pomocy. Julka niestety nie doczekała finałowego koncertu, ponieważ bardzo wcześnie chodzi spać i była już bardzo zmęczona. Ale podczas całej Manii Pomagania była bardzo wesoła, radosna i tak samo przeżywała to bardzo – dodaje.

Od sześciu lat, finałowa część koncertu przynosi największe wzruszenie – mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek. – Przez sześć lat widzę to samo zdenerwowanie u ks. Jacka Miszczaka oraz wójta Grzegorz Kozioła. Jest ono bardzo szczere. Czyli to świadczy o tym, że jest to organizacja, ale równocześnie serce – serce dla tych dzieci. Ale też są tłumy, do których też trzeba coś powiedzieć. Trzeba im również podziękować, a jest to bardzo autentyczne i szczere.

Kolejna Mania Pomagania już za rok. Będzie okazja żeby pomóc kolejnym dzieciom.

Posłuchaj:
Ks. Jacek Miszczak
Grzegorz Kozioł
Ojciec Alexa
Ojciec Julki
Anna Pieczarka
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN