Wieża widokowa w Krynicy oficjalnie otwarta

22.08.2019

Ma niemal 50 metrów wysokości i ponad kilometr długości. Została zbudowana z drzewa akacjowego. Wieża widokowa w Krynicy jest oficjalnie otwarta. Po ścieżce w koronach drzew spacerują już pierwsi turyści, którzy nie szczędzą pochwał.

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem rozmachu tej inwestycji, ale też i po tym, co zobaczyliśmy spacerując w koronach drzew i stojąc na szczycie wieży – mówi jedna z turystek.

Budowla powstała na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena i w zamyśle właścicieli, ma przyciągać w ten rejon turystów również w okresie letnim.

– Nie siedzimy w Polsce, jeździmy po świecie i obserwujemy. Nasza inwestycja jest największą tego typu budowlą na świecie – mówi Sławomir Rusinek, pomysłodawca i właściciel inwestycji.

Do budowy ścieżki w koronach drzew i wieży widokowej zużyto aż 50 pił motorowych. – Cała konstrukcja oparta jest na robinii akacjowej, której zakupiliśmy ok. 3 tysiące metrów sześciennych – wyjaśnia Maciej Szymański, członek zarządu Słotwiny Arena.

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie już wkrótce 60-metrowa zjeżdżalnia. Na samą ścieżkę w koronach drzew można wyjechać 6-osobową kolejką krzesełkową lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą.

– To kolejna, epokowa inwestycja w Krynicy. Jestem przekonany, że to już jest prawdziwy magnes przyciągający turystów – dodaje Piotr Ryba, burmistrz Krynicy.

Podczas oficjalnego otwarcia wieży widokowej, krynicki włodarz podpisał porozumienie z właścicielem stacji Słotwiny Arena, dzięki któremu gmina zaangażuje się i będzie promować wydarzenia, odbywające się w tym miejscu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN