Wieża widokowa na Radziejowej wciąż nieczynna

24.01.2020

Nowa wieża widokowa na Radziejowej kusi piechurów i narciarzy skitourowych. Wciąż nie można jednak na nią wchodzić. Odbiór techniczny został wykonany już w grudniu, ale w tym miejscu wciąż znajdują się znaki informujące o zakazie wejścia. – Turyści często je jednak ignorują – informuje nas Stanisław Michalik – nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna-Zdrój.

– Wiemy, że oni wchodzą na tą wieżę, ale trudno nam jest postawić jakieś służby, łapać ludzi i dawać mandaty. Podejmują na własną rękę ryzyko. Ja oczywiście namawiam, żeby tego nie robić.

W tej chwili nie ma zgody Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na otwarcie wieży dla turystów. Co jest tego przyczyną?

Pewne drobne elementy budzą wątpliwości, niezwiązane z bezpieczeństwem tylko błędami lokalizacji. Minimalne przesunięcia jednak są, w związku z czym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zastanawia się czy wydać to pozwolenie czy wszcząć jakieś dodatkowe działania związane z uzupełnieniem, aby było to zgodne z wymogami przepisów prawa budowlanego.

Nadleśnictwo uspokaja, że problemy są chwilowe, a najpóźniej wiosną turyści bez przeszkód będą mogli korzystać z wieży. Tymczasem piękne widoki możecie podziwiać z innej wieży znajdującej się w pobliżu – na Eliaszówce.

Posłuchaj:
Stanisław Michalik
Wydawca, Łukasz Raczkowski/ red. Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN