Kto jest winien opóźnień remontu Jaskółki?

03.01.2019

Krakowski sąd rozstrzygnie czy to z winy wykonawcy remont hali Jaskółka się opóźnia. Budimex złożył pozew o przedłużenie terminu modernizacji o 326 dni.

Miasto uważa to za niezasadne i przygotowuje odpowiedź. Dopiero sąd zadecyduje, czy rzeczywiście wykonawca zapłaci dodatkowe kary umowne.

Przypomnijmy – kilka miesięcy temu doszło do wygięcia świeżo postawionego dachu. Za opóźnienia mają być naliczane kary.

A mogą one sięgnąć nawet 9 mln zł – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

– Od 15 listopada, kiedy minął termin, naliczane są zgodne z umową kary. To kwoty ok. 58 tysiąca złotych dziennie. Ograniczenie jest takie, że nie możemy przekroczyć 15% wartości umowy.

Mieszkańcy, którzy mieszkają nieopodal mówią, że remont trwa już długo, a w ostatnim czasie na placu budowy niewiele się zmienia.

– O tym uszkodzonym dach słyszałem, ale prace chyba stoją w miejscu. – Mieszkam tutaj, ale nie widzę żeby się tam coś konkretnie działo. –Patrzę na to z boku i widzę, że siły są, ale efekty… największe nieszczęście to z tym dachem. – Chyba jeszcze daleko do końca. – Już trzeci raz ściągają ten dach. To są duże koszty. Najwyraźniej mamy takich fachowców. 

Za kilka dni ma ruszyć z kolei remont dachu hali Jaskółka. Wykonawca przygotowuje się do jego montażu. Została już postawiona wieża podpierająca konstrukcję, przygotowane są już pierwsze dźwigary.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN