Witold Kozłowski dostał rekomendację PiS na marszałka województwa

13.11.2018

Witold Kozłowski może zostać marszałkiem Województwa Małopolskiego – dowiedziała się nieoficjalnie nasza reporterka. Dotychczasowy przewodniczący klubu radnych PiS w sejmiku, dostał rekomendację swojej partii na to stanowisko. Mimo, że w wyborach nie otrzymał wystarczająco dużo głosów aby zostać radnym, może być powołany na stanowisko marszałka.

Zgłoszone wcześniej kandydatury miały być  poddane pod werdykt kierownictwa partii w poniedziałek (12.11). Zgodnie z polskim prawem – marszałek, wicemarszałkowie i pozostali członkowie zarządu mogą być wybrani spoza składu sejmiku województwa. Tak może stać się też w tym przypadku. Mimo, że Witold Kozłowski w wyborach 21 października otrzymał ponad 8 tysięcy głosów, nie uzyskał ponownie mandatu małopolskiego radnego. Jak udało nam się dowiedzieć, właśnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Krakowie został rekomendowany przez PiS.

Teraz potrzebna jest tylko zgoda radnych obecnej kadencji sejmiku, którzy muszą przegłosować nominację dla Kozłowskiego. To jednak nie powinno być problemem dlatego, że właśnie Prawo i Sprawiedliwość ma większość w tym samorządzie.

Przypomnijmy, że wśród potencjalnych kandydatów na fotel marszałka wymieniało się m.in. Rafała Bochenka, byłego rzecznika rządu PiS, a obecnie podsekretarza stanu w kancelarii premiera, Łukasza Smółkę, szef gabinetu politycznego ministra Andrzeja Adamczyka, czy Barbarę Nowak małopolską kurator oświaty, której kandydaturę przedstawił w ostatnim czasie Ryszard Terlecki.

Witold Kozłowski już wcześniej związany był z sejmikiem wojewódzkim. W latach 2005-2006 był jego przewodniczącym, a dwa razy (2002-2005 i 2006-2010) wiceprzewodniczącym. Witold Kozłowski od tego roku pełni tez funkcje prezesa zarządu WFOŚiG w Krakowie. Urodził się w Krościenku, z wykształcenia jest nauczycielem, od lat związany jest jednak z samorządem. Obecnie jest sekretarzem w starostwie nowosądeckim.

Kto jeszcze w zarządzie?

Nasi reporterzy dowiadują się też nieoficjalnie, że Rafał Bochenek może zostać przewodniczącym sejmiku województwa. Z kolei w zarządzie najprawdopodobniej zasiądą Łukasz Smólka, Anna Pieczarka – jako wicemarszałkowie, a także Tomasz Urynowicz i Marta Lech-Malec – jako członkowie zarządu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN