Witold Kozłowski marszałkiem województwa małopolskiego

19.11.2018

Małopolscy radni zagłosowali zgodnie z rekomendacją Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Na pierwszej sesji nowej kadencji sejmiku wybrali Witolda Kozłowskiego. Za głosowało 27 radnych, przeciw było 9, a trzech wstrzymało się od głosu.

– Chcę bardzo podziękować tym, którzy głosowali na radnych Prawa i Sprawiedliwości. Deklaruje, że województwo będzie rozwijało się równomiernie, a każdej rodzinie, nawet najdalej oddalonej od stolicy województwa, żyło się coraz lepiej – tłumaczył Witold Kozłowski.

Nowy marszałek zapowiedział również usprawnienia w funkcjonowaniu rady sejmiku. – Członek zarządu będzie musiał być obecny na posiedzeniu komisji. Zwolnić z tego obowiązku będzie go mogło jedynie polecenie marszałka, wyjazd służbowy lub zwolnienie lekarskie. Postaramy się również zabezpieczyć czas, żeby radni mieli większy dostęp do członków zarządu – przekonywał marszałek.

Wybór Witolda Kozłowskiego oznacza, że marszałkiem została osoba z Sądecczyzny. Witold Kozłowski mieszka w Brzeznej w gminie Podegrodzie. W poprzedniej kadencji był przewodniczącym klubu radnych PiS w sejmiku, ale w tegorocznych wyborach samorządowych nie uzyskał ponownie mandatu radnego wojewódzkiego.

Od lipca 2018 roku był prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wicemarszałkami zostali Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz, członkami zarządu Anna Pieczarka i Marta Malec.

Pełna relacja z obrad poniżej:

Radni województwa małopolskiego wybierają marszałka, zarząd i przewodniczących sejmiku

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Wydawca, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Józef Knapik
play
Słowo za słowo - Józefa Szczurek-Żelazko
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN