Wizja miasta według Jerzego Gwiżdża

16.10.2018

Nowy Sącz powinien być miastem bezpiecznym, atrakcyjnym, a życie tu powinno być tanie – uważa Jerzy Gwiżdż. Kandydat na prezydenta Nowego Sącza na antenie radia RDN Nowy Sącz prezentował swój pomysł na miasto.

Urzędujący wiceprezydent podkreślał, że możliwe jest obniżenie o 25 procent opłat za wodę, ścieki, ciepło i przejazdy komunikacją miejską.

Trzeba wiedzieć, jakie są kompetencje prezydenta miasta. Te wszystkie moje obietnice wynikają z głębokiej analizy i rozmów z tysiącami mieszkańców. Dowiedziałem się od nich, że oczekują przede wszystkim miasta bezpiecznego i taniego – tłumaczył Jerzy Gwiżdż.

– Niestety muszę przyznać, że przeżyłem już wiele kampanii wyborczych i ta teraz prowadzona w mieście mi się nie podoba. Jest taka billbordowo-banerowa. Mnie to trochę martwi, bo jest to takie sprzedawanie towaru, a nie programu i siebie – dodał.

Jerzy Gwiżdż chciałby również obniżenia o 50 procent opłaty za wywóz odpadów segregowanych i o 20 procent obniżenia podatków od nieruchomości.

Zdaniem wiceprezydenta, obniżki są możliwe, wystarczy tylko wzmocnić kontrolę nad spółkami miejskimi i powstrzymać rozrost administracji.

Posłuchaj:
Jerzy Gwiżdż
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN