Arena Jaskółka otwarta. Które obiekty TOSiR są już dostępne?

01.06.2020

Od dziś, 1 czerwca zostają uruchomione hale sportowe: Arena Jaskółka i obiekt przy ul. Krupniczej 8a.

Działające już Centrum Odnowy Biologicznej w Arenie Jaskółka po powrocie rozszerzyło swoją ofertę zabiegów fizjoterapeutycznych.

– Po konsultacjach i wyrażeniu zgody przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tarnowie, oprócz typowych zabiegów fizjoterapeutycznych otworzyliśmy także masaże lecznicze. Są już wykonywane i coraz więcej Tarnowian korzysta z tej formy. To są masaże klasyczne, relaksacyjne, sportowe, izometryczne, limfatyczne – mówi Arkadiusz Marszałek, zastępca dyrektora TOSiR.

Od dziś można skorzystać także z obiektów otwartych – stadionów przy ul. Traugutta, ul. Piłsudskiego i ul. Wojska Polskiego. Otwarta jest również popularna Kantoria.

Wszystkie obiekty działają z ograniczeniami liczebnymi i z obowiązkiem zachowania zasad sanitarnych.

Jednak, jak mówi Arkadiusz Marszałek, Tarnowianie bardzo powoli wracają do korzystania z oferty TOSiR-u.

– Jeśli chodzi o Centrum Odnowy Biologicznej, to przed pandemią już duża grupa Tarnowian korzystała z tej części obiektu, natomiast teraz to odbudowujemy. Jest to na poziomie 15-20 procent korzystających, w stosunku do czasu sprzed pandemii. Czyli pomalutku Tarnowianie zaczynają korzystać, natomiast nie jest to ta ilość osób, jaka była przed okresem ogłoszenia pandemii.

TOSiR przygotowuje się również do otwarcia pływalni. Zgodnie z nowymi wytycznymi Rządu, baseny mogą być otwarte od 6 czerwca.

Posłuchaj:
Arkadiusz Marszałek
Anna Szczepanek, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN