Wnioski o emeryturę zalały ZUS

13.09.2017

Od 1 października wchodzi nowa ustawa obniżająca wiek emerytalny, a już od początku września zainteresowani składali wymagane dokumenty. Teraz urzędnicy mają pełne ręce roboty, pracują po godzinach, bo, jak się okazało, mieszkańcy chętnie skorzystali z takiej możliwości.

Wniosek załatwiamy. – Jesteśmy wdzięczni rządowi, że zajęli się tą sprawą. – Dzisiaj są okropne kolejki. – Dużo ludzi składa wnioski, a z tego co wiem, to jeszcze nie wszyscy to zrobili, bo czekają na ostatnią chwilę – mówią przyszli emeryci.

W Małopolsce uprawnionych do przejścia na emeryturę jest ponad 48 tys. osób, z czego w samym powiecie tarnowskim to blisko 6300 tys. osób. – Osoby, które chcą przejść na emeryturę, lub mają wątpliwości, zgłaszają się do doradców. Po zasięgnięciu informacji mogą złożyć wniosek o przyznanie emerytury, bądź poczekać z decyzją i złożyć go za jakiś czas. Wnioski składają klienci przez internet, pocztą i tradycyjnie na salach obsługi klienta – mówi Bożena Bielawska, rzecznik ZUS.

Do tarnowskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od pierwszego września zgłosiło się ponad 7 tys osób, a wnioski złożone po raz pierwszy, z tytułu obniżonego wieku emerytalnego złożyło ponad 1100 osób. Natomiast do samych doradców emerytalnych zgłosiło się blisko 4 tys. osób.

Posłuchaj:
Tarnowianie
Bożena Bielawska
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy