Woda w Afryce idzie jak…woda

02.04.2019

Ogromne potrzeby w tym zakresie zgłaszają misjonarze pracujący na Czarnym Lądzie.

Dlatego część pieniędzy z tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych w Diecezji Tarnowskiej będzie przeznaczona na kopanie studni dla jego mieszkańców.

Środki na ten cel idą także ze zbiórki makulatury – informował w programie Puls Regionu, dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, ks. Krzysztof Czermak.

To co dla nas jest codziennością, dla mieszkańców Afryki towarem rzadkim do zdobycia. Picie zanieczyszczonej wody grozi śmiercią – dodaje.

– W ubiegłym roku, oprócz tych kilku studni, które wykopali kolędnicy, mogliśmy na ten cel przeznaczyć także pieniądze ze zbiórki makulatury. To pięć dodatkowych studni w czterech krajach Afryki – w Kamerunie, w Tanzanii oraz w Czadzie. Dopóki nie postawimy nogi na afrykańskiej ziemi, trudno to sobie wszystko wyobrazić. Oglądamy filmy i zdjęcia, lecz to za mało.

 

Jak informowaliśmy, Kolędnicy Misyjni pobili w tym roku rekord. Dzieciom udało się zebrać przeszło 2 miliony złotych. Środki pomogą także m.in. w leczeniu, edukacji, katechizacji a także w dożywianiu.

Posłuchaj:
ks. Krzysztof Czermak
Cała rozmowa
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN