Wojewódzki Inspektorat sprawdzi co śmierdzi na Sportowej – interwencja RDN Małopolska

07.09.2017

Po naszej interwencji, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ma się zająć fetorem przy ul. Sportowej w Tarnowie. Jednak nie od razu, bo jak mówią urzędnicy, to nie jest sprawa zagrażająca życiu i zdrowiu.

Część mieszkańców ul. Sportowej wciąż narzeka na fetor unoszący się w powietrzu. Smród porównują do zapachu substancji ropopochodnych. Niektórzy mieszkańcy są przekonani, że zapach unosi się z miejsca, gdzie remontowany jest przejazd kolejowy, inni podejrzewają, że smród dobiega z ul. Zakładowej, gdzie znajdują się różne fabryki.

Czasem czuć taki zapach nieciekawy, coś tam kopcą. – Tam remontują, robią z każdej strony no to i czuć. – Tutaj pod mostem remontują i wykładają smołę, i jak jest świeża, to śmierdzi – mówią mieszkańcy ul. Sportowej.

Na pewno zapach nie wydobywa się z siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ponieważ, jak sprawdziliśmy, nie ma tam wytwórni asfaltu. Firmy sąsiadujące jedynie przechowują materiały do budowy dróg, lecz także nie zajmują się ich produkcją. Skąd zatem dobiega zapach? Miejmy nadzieję, że odpowiedź na to pytanie przyniesie postępowanie wojewódzkiego inspektoratu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN