Województwo przekaże 80 dodatkowych maseczek dla szpitala w Nowym Sączu

25.03.2020

W 80 dodatkowych maseczek zostanie zaopatrzony szpital w Nowym Sączu. Przekazane zostaną one przez Województwo Małopolskie, które włącza się w taki sposób do bezpośredniej walki z koronawirusem. 

Podlegająca władzom Województwa Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, wraz z Fundacją Inteligentna Małopolska oraz drużyną projektu FabLabod tygodnia wspierają lokalne oddziały szpitalne szyjąc maseczki oraz produkując przyłbice ochronne z poliwęglanu dla lekarzy i pielęgniarek. Łącznie będzie to dwa tysiące przyłbic i tysiąc maseczek. Zapotrzebowanie jest ogromne – jak prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Małgorzata Popławska – stąd błyskawiczna decyzja o uruchomieniu produkcji. 80 nowych wyprodukowanych maseczek trafi między innymi do szpitala w Nowym Sączu.

Maseczki i przyłbice trafiły już do krakowskich szpitali, między innymi do Wojskowego Szpitala Klinicznego, Szpitala Specjalistycznego im Rydygier oraz Centrum Medycznego Ujastek. Na razie województwo rozdało około 2 tysięcy maseczek.

 

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN