Wojsko nie tylko dla panów

02.02.2018

Kwalifikacja wojskowa nie tylko dla mężczyzn. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie notuje wzrost pań zainteresowanych siłami zbrojnymi.

Kwalifikacja wojskowa ruszyła właśnie w powiecie tarnowskim. W najbliższych miesiącach stawi się tu około 3,5 tys. młodych.

Obowiązkowe wezwanie mają mężczyźni urodzeni w 1999 roku i kobiety studiujące kierunki przydatne dla sił zbrojnych. – Pozostałe panie też chcą służyć w wojsku – zauważa ppłk Piotr Waręcki – Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie. – Do służby jest chętnych coraz więcej kobiet, które mają wolę, aby związać się dalej ze służbą wojskową. Kwalifikacja jednak w głównej mierze dotyczy mężczyzn, ale kobiety, które kształcą się na kierunkach psychologicznych, weterynaryjnych czy medycznych też są coraz częściej widziane – dodaje ppłk Waręcki.

Młodzi mężczyźni wzywani do WKU mają mieszane uczucia i wcale nie są przekonani o wojskowej drodze życia. – Nie każdy widzi siebie jako żołnierza. Ja z tym przyszłości nie wiążę. – Panowie ciekawie tutaj opowiadają o tym, może się zastanowię. – Wojsko to nie dla mnie, wolę informatykę. – Ciekawi mnie to, to też pewna praca na przyszłość, zgłoszę się – mówią młodzi.

Kwalifikacja w powiecie tarnowskim potrwa jeszcze do 19 kwietnia, natomiast tarnowska kwalifikacja wojskowa odbędzie się w dniach od 12 marca do 16 kwietnia.

Posłuchaj:
Piotr Waręcki
Młodzi
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy