Wójt Gminy Wierzchosławice przegrał z rywalem

19.10.2018

Sprawa w trybie wyborczym wniesiona przez Zbigniewa Drąga przeciw Arturowi Jasińskiemu zakończyła się oddaleniem wniosku.

Urzędujący wójt domagał się zakazania rozpowszechniania pewnych informacji na materiałach wyborczych przez kandydata, sprostowania ich a także rozpowszechnienie na własny koszt ulotek ze sprostowaniem i przeprosinami czy zapłatę na rzecz jednej z fundacji 10 tys. zł.

– Sąd wskazał, że w toku tego procesu nie zostało wykazane, aby przedstawione informacje miały charakter nieprawdziwy. Po drugie, że wypowiedzi, które były przedmiotem wniosku, miały w pewnej mierze charakter oceny czy wypowiadanych opinii i jako takie nie podlegają wartościowaniu w kategoriach prawdy i fałszu – uzasadniał sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Dodajmy, że treści dotyczyły poruszenia m.in. sprawy finansowania przez gminę basenu dzieciom, co kandydat na wójta miał nazwać niegospodarnością.

Sąd Okręgowy w Tarnowie rozpoznał już 9 spraw w trybie wyborczym. Dziś, 19 października, wpłynęła dziesiąta. Tym razem od kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Z powodu weekendu nie wiadomo, czy proces zostanie rozstrzygnięty przed wyborami. Jak informuje rzecznik sądu, sprawa zostaje przekazana do Krakowa.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo(NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN