Ile wolnych miejsc pozostało jeszcze w szkołach średnich w Tarnowie?

11.07.2019

Dla tych, którzy nie dostali się w pierwszym naborze, jest jeszcze ponad 450 miejsc. Dla absolwentów gimnazjów – prawie 240. Pozostałe dla tych, którzy ukończyli podstawówkę. Przyjętych w pierwszym naborze zostało w sumie 4 tysiące dwustu uczniów.

Tymczasem o wolne miejsca w najlepszych liceach i technikach walka trwa, bo chętnych do szkół średnich w Tarnowie było w pierwszym naborze o ponad 420 więcej niż przygotowanych miejsc. Najwięcej miejsc pozostało w zawodówkach, gdzie było małe zainteresowanie.

– Mi się na szczęście udało. Składałam papiery do VII LO. – Ja nie dostałem się do szkoły, której chciałem, zabrakło miejsc, bo był w tym roku duży nabór. – Ja składałem do XIV, VII i XXI i nie dostałem się. Skumulowały się dwa roczniki i zabrakło miejsc. Planowałem zostać fizjoterapeutą i nie wiem, jak teraz będzie. Próbuję teraz dostać się na technika reklamy.

Jak przyznaje prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, nie jest łatwo uczniom, którzy nie dostali się do wybranych przez siebie szkół.

– Wiele osób zdolnych ma problem ze znalezieniem swojego miejsca w szkole. Nabór ciągle trwa jeszcze do końca sierpnia. Robimy wszystko, co jest możliwe, żeby zabezpieczyć miejsce nauki, dla tych którzy chcą uczyć się w Tarnowie.

W pierwszym naborze największym zainteresowaniem cieszyły się w liceach kierunki biologiczno – chemiczne i matematyczno – fizyczno – informatyczne czy klasy dwujęzyczne i z maturą międzynarodową.

W technikach rekordy bił technik informatyk.

Przypomnijmy, po pierwszym naborze wiadomo, że najwięcej osób – jeśli chodzi o licea – musi szukać innej szkoły wśród chętnych do IV, I i III liceum.

Wolne miejsca są m.in. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie.

Posłuchaj:
Uczniowie
Roman Ciepiela
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN