Wsiąść do pociągu byle jakiego, czyli problemy z komunikatami na dworcu PKP – interwencja RDN

25.09.2017

Pasażerowie PKP skarżą się na brak informacji o kursach pociągów przy peronach tarnowskiego dworca. Mimo że zamontowano specjalne tablice elektryczne, nie można z nich nic odczytać prócz niebieskiego pola.

Takie tablice powinny wskazywać skąd, kiedy i o której godzinie jedzie pociąg. – Takie rzeczy są pomocne, więc jak najbardziej powinny działać. – Mam nadzieję, że to jest w trakcie remontu tylko i za chwilę wszystko będzie widoczne – dodają podróżujący.

Problemem jest również głośność i jakość podawanych komunikatów. – Często są niewyraźne mówione i ciężko zrozumieć. – Trzeba być blisko głośnika no i jest też zależne od tego, kto mówi – mówią ludzie czekający na pociąg.

Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PKP w Krakowie poinformowała nas, że oddanie do użytku oraz uruchomienie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jej zdaniem wyświetlacze wymagają ujednolicenia i powiązania z tablicą główną znajdującą się w budynku dworca. W tym tygodniu prowadzone były natomiast testy Docelowego Systemu Nagłaśniającego. Spowodować to mogło różnego rodzaju usterki.

Posłuchaj:
Podróżujący
Podrózując
RDN _, Maciej Uszko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN