Wspomnienie PRL-u w Limanowej

21.07.2019

Limanowski Park Miejski na chwilę stał się wrotami do przeszłości, a konkretnie do czasów PRL. Kawa serwowana w szklance w koszyczku, stroje z lat 80 czy Milicja. To tylko część atrakcji, jaka czekały na turystów i mieszkańców Limanowej przy okazji V edycji Jarmarku Historycznego św. Marii Magdaleny. Mieszkańcom miasta przypadła do gustu ta sentymentalna podróż.

Pan Adam czasy komunizmu w Polsce pamięta dobrze. Jak powiedział naszej reporterce, było wiele złych momentów, ale jednak te czasy wspomina z uśmiechem na ustach. – Urodziłam się w PRL-u, chodziłem też wtedy do szkoły. Było dużo weselej, dzieci miały zajęcie, a nie tylko komórki tak jak teraz. Pan Tomasz jedne z limanowskich rekonstruktorów pokazał, co serwowały w tamtym okresie kawiarnie.– Mamy kawę i herbatę w koszyczku. Herbatka oczywiście granulowana. Jest też woda z saturatora i coca-cola, ale ta tylko spod lady i to za dolary – dodaje żartobliwie członek grupy rekonstrukcyjnej.

Wprowadzeniem do czasów PRL- u była gra miejską ‚Pan tu nie stał”, która pokazała najmłodszym, czym tak naprawdę są długie kolejki i jak trzeba było walczyć, o to, co dziś jest na wyciągnięcie ręki.

 

 

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Serwin
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30