Nie wszyscy nauczyciele w gminie Korzenna będą strajkować

29.03.2019

Pięć szkół z terenu gminy Korzenna jest za strajkiem. Tak wynika z referendum przeprowadzonego przez związkowców wśród nauczycieli. Głosowanie w sprawie strajku odbyło się w dziewięciu z trzynastu szkół.

W całej Polsce akcja strajkowa ma się obyć tuż przed egzaminami gimnazjalnymi – czyli 8 kwietnia. Związkowcy, chcą w ten sposób zawalczyć o podwyżki i pokazać swój protest wobec reformy edukacji.

Jeśli chodzi o gminę Korzenna, za strajkiem opowiedziała się większość nauczycieli w szkołach w Korzennej, Lipnicy Wielkiej, Mogilnie, Trzycierzu i Koniuszowej. Głosowania referendalne odbyły się także w szkołach w Janczowej, Miłkowej, Wojnarowej i Łyczanej, ale w tych przypadkach było więcej przeciwników strajku niż zwolenników. Z kolei w szkołach w Posadowej Mogilskiej, Siedlcach, Jesiennej i w Łęce do referendum nie doszło, dlatego, że brakuję tu związkowców. Takie dane na temat referendum publikuję na swojej stornie gmina.

Gmina zapewnia, że jeśli strajk się odbędzie – postara się zapewnić opiekę dzieciom i zorganizować komisję na egzaminy – jednak na razie nie ma gwarancji czy wszędzie się to się uda.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy