Nie wszyscy nauczyciele w gminie Korzenna będą strajkować

29.03.2019

Pięć szkół z terenu gminy Korzenna jest za strajkiem. Tak wynika z referendum przeprowadzonego przez związkowców wśród nauczycieli. Głosowanie w sprawie strajku odbyło się w dziewięciu z trzynastu szkół.

W całej Polsce akcja strajkowa ma się obyć tuż przed egzaminami gimnazjalnymi – czyli 8 kwietnia. Związkowcy, chcą w ten sposób zawalczyć o podwyżki i pokazać swój protest wobec reformy edukacji.

Jeśli chodzi o gminę Korzenna, za strajkiem opowiedziała się większość nauczycieli w szkołach w Korzennej, Lipnicy Wielkiej, Mogilnie, Trzycierzu i Koniuszowej. Głosowania referendalne odbyły się także w szkołach w Janczowej, Miłkowej, Wojnarowej i Łyczanej, ale w tych przypadkach było więcej przeciwników strajku niż zwolenników. Z kolei w szkołach w Posadowej Mogilskiej, Siedlcach, Jesiennej i w Łęce do referendum nie doszło, dlatego, że brakuję tu związkowców. Takie dane na temat referendum publikuję na swojej stornie gmina.

Gmina zapewnia, że jeśli strajk się odbędzie – postara się zapewnić opiekę dzieciom i zorganizować komisję na egzaminy – jednak na razie nie ma gwarancji czy wszędzie się to się uda.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30