Wszystkich Świętych za kratami klasztoru sióstr klarysek

01.11.2018

Starosądeckie siostry klaryski otaczają modlitwą wszystkich zmarłych. Zakonnice klauzurowe, nie mogą opuścić murów klasztoru i odwiedzić groby bliskich, więc uroczystość Wszystkich Świętych w sposób szczególny poświęcają na modlitwę za zmarłych.

Siostra Teresa Izworska wyjaśnia w rozmowie z reporterką RDN Nowy Sącz, jak dokładnie wyglądają te dni za kratami klasztoru…

– Mamy swoje różne modlitwy, zawsze odmawiamy dziesiątek różańca, śpiewamy religijne pieśni. Modlimy się praktycznie przez cały listopad za duszami zmarłych. Natomiast 1 listopada po południu idziemy na taki mały cmentarz na terenie klasztoru. Tam są położone kości osób, które wcześniej spoczywały pod kościołem. Jest tutaj taki duży grób, na nim siostry sadzą różne krzewy i kwiaty. W listopadzie codziennie można spotkać tam którąś z sióstr, która się tam modli – wyjaśnia siostra Teresa.

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, wtedy wspominamy dusze, które poszły do nieba. Natomiast 2 listopada to Dzień Zaduszny. Wtedy modlimy się za wszystkich zmarłych.

Posłuchaj:
Siostra Teresa Izworska
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN