Wycinka drzew przy Kantorii

31.07.2018

Kilkadziesiąt drzew w okolicach zbiornika Kantoria wyciętych. Pod topór poszły dziko rosnące samosiejki, a także stare, połamane drzewa.

Mieszkańcy Tarnowa, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że teren powinien być miejscem do wypoczynku połączonym z pobliskimi ogródkami działkowymi. – Powinno się zmienić, tylko nie kosztem działek, które tam są. Tu powinien powstać park, miejsce do wypoczynku dla całych rodzin. A nie takie chaszcze jak tu były. – Przed laty mówiło się, że powstanie tu amfiteatr. Myślę że plany się nie zmieniły i on powstanie. To jest ładny teren – mówią.

Co na to urzędnicy? – Wycinka drzew poprzedzona była konsultacjami z dendrologiem. Większość z nich zagrażała bezpieczeństwu, a teren był zaśmiecany – twierdzi Lucyna Bielatowicz, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej tarnowskiego magistratu. – Ogółem zostało wycięte 83 drzewa. Przy czym zdecydowana większość z nich to były drzewa stare, zagrażające bezpieczeństwu osób przebywających w ich otoczeniu. Tutaj takim dobrym przykładem są chociażby wierzby, które są drzewami bardzo kruchymi. W zamian za wycięte drzewa, miasto dokona nasadzeń zastępczych – informuje.

Według planów tarnowskiego magistratu, w najbliższych latach ma tam powstać amfiteatr oraz miejsce do rekreacji.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Lucyna Bielatowicz
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN