Wyczekiwana inwestycja w Rzuchowej do poprawki – interwencja RDN

21.11.2017

Mieszkańcy osiedla nad Białą w Rzuchowej nie są zadowoleni z długo wyczekiwanej inwestycji. Droga oddana do użytku zaledwie trzy tygodnie temu już sprawia problemy, a użytkownicy tylko wyliczają wady.

Wąska jezdnia, zbyt wysokie krawężniki to tylko niektóre z problemów. Największy ma jednak mieszkaniec, przed którego domem przy opadach powstaje ogromna kałuża.

Stoi cały czas woda, jest zrobiony asfalt, wylewa się na posesje. Jak woda się wyleje, to jest makabra. Studzienka jest zrobiona pod górkę, w związku z tym robi się takie jeziorko. Drogi są wąskie, nie można się minąć. Stanowczo za wysokie są też krawężniki, rzeka się zrobi, jak bardziej popada – mówią mieszkańcy.

Zastępca wójta Gminy Pleśna Ryszard Stankowski zapewnia, że problem ze stojącą wodą jest mu znany i gmina już interweniuje w tej sprawie. Tłumaczy też, że droga jest robiona według ustalonego planu i nie ma możliwości przebudowywania i poszerzania jej. – To jest ostateczna wersja drogi. Ona była wykonana zgodnie z projektem, przygotowanym w roku 2009. Ta inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców Rzuchowej. To, co tam jest wybudowane to ostateczna wersja tej drogi, oczywiście będą poprawki, jak np. dołożenie kratki ściekowej, gdyby woda stagnowała gdzieś, bo to się może zdarzyć – komentuje wójt.

Ryszard Stankowski informuje, że jeżeli pogoda będzie sprzyjać pracom, dodatkowa kratka ściekowa zostanie zamontowana jeszcze w tym tygodniu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Ryszard Stankowski
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN