Przed wyjściem w góry trzeba się odpowiednio przygotować

10.08.2018

Lato to dobry czas na wycieczki w góry. Jednak pogoda w tym okresie szybko się zmienia i może nas zaskoczyć na przykład intensywna burza. Każdy z nas powinien być odpowiednio przygotowany do wyprawy w górskie tereny.

Ważne, aby podczas burzy w górach odpowiednio się zachować. – Symptomy burzy są widoczne kilkadziesiąt minut przed burzą. Gdy widzimy, że zmienia się pogoda, zaczyna się mocniejszy wiatr, pojawiają się gęste chmury, trzeba się schronić. Musimy zejść z otwartej przestrzeni, często przy szlakach są wiaty i miejsca gdzie można chociaż trochę uniknąć deszczu – radzi Grzegorz Sus z Grupy Krynickiej GOPR.

Powinniśmy też pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Co według mieszkańców Nowego Sącza powinno się zabrać w góry? – Na pewno wodę i wygodne buty. Powinniśmy też mieć naładowany telefon.

Grzegorz Sus dodaje, że przed wyjściem w góry trzeba mieć zaplanowaną trasę, wiedzieć gdzie chcemy dojść i ile zajmie nam przejście. Ważne jest też wyposażenie plecaka – sporo płynów i jedzenie dostarczające energię. Pamiętajmy dodatkowo o odpowiednim ubiorze.

Posłuchaj:
Grzegorz Sus
Mieszkańcy
Grzegorz Pawłowski
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy