Wykonawca KN2 z karą za opóźnienie

10.12.2018

Będą kary dla wykonawcy 300 metrowego odcinka drogi KN2 w Bochni. Trasa miała zostać oddana do użytku początkiem listopada, jednak drogowcy nadal tam pracują.

W tej chwili uznajemy, że wykonawca drogi jest w zwłoce, jeżeli chodzi o wykonanie pierwszego etapu. Inwestycja była podzielona na etapy i realizowana na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Jest to autorski projekt wykonawcy i jego autorskie wykonanie. W związku z tym, mieliśmy tam terminy na wykonanie pełnej dokumentacji, następnie robót budowlanych, a potem oddanie do użytku i eksploatacji tego obiektu – mówi zastępca burmistrza Bochni, Lucjan Cerazy.

Gdyby prace zakończyły się za kilka dni, otwarcie trasy nastąpi przed świętami Bożego Narodzenia, ponieważ miasto musi rozpatrzyć pismo mieszkańców, którzy mają zastrzeżenia do tej inwestycji – dodaje Cerazy

– Ze względów formalnych, nawet gdyby nie było już dziś nic do zrobienia, to nie możemy skutecznie doprowadzić do tego, żeby tę drogę w sposób formalny otworzyć. Wszystko przez odwołania kilku mieszkańców z tego rejonu. Oczywiście wykonawca drogi broni się wszelkimi argumentami. Nie mniej jednak naszym podstawowym celem jest zakończenie inwestycji i oddanie jej do eksploatacji.

Za budowę ponad 300 metrowego odcinka drogi KN2, bocheński magistrat zapłaci ponad 4 miliony złotych. Samorządowcy w najbliższych latach planują budowę dalszej części trasy, która połączy się z drogą wojewódzką 94.

Posłuchaj:
Lucjan Cerazy
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN