Wynik kontroli CBA dobry, ale z zaleceniami

30.12.2017

Są zalecenia po kontroli CBA dla Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego i problem z kontrolowaniem beneficjentów wniosków unijnych. Służby zalecają, by realizację przepływu pieniędzy z Unii Europejskiej nadzorować na każdym etapie, a nie tylko na końcu realizacji danej inwestycji. To inaczej niż dotychczas przewidywały procedury.

Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys uważa, że dylemat musi rozstrzygnąć Ministerstwo Rozwoju, które przejęło wnioski pokontrolne. – Jeżeli tutaj będziemy zamiast jednej kontroli tej końcowej, będziemy na przykład na każdym etapie i te kontrole na przykład będą trzy w trakcie realizacji projektów, w związku z tym też beneficjenci będą bardziej absorbowani naszymi kontrolami. Jest to związane z wyższymi kosztami również pomocy technicznej związanej z wdrażaniem tej perspektywy finansowej – dodaje Sorys.

CBA kontrowało Małopolski Urząd Marszałkowski pod kątem wydawania pieniędzy unijnych np. na zakup pociągów, budowę obwodnic, inwestycje w szpitalach czy w kulturze. Kontrola trwała 9 miesięcy. Wypadła dobrze, nie stwierdzono nieprawidłowości ani korupcji, nie było żadnych zatrzymań.

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN