Wyniki ekspertyzy wykażą, gdzie wykonawca popełnił błąd

26.06.2018

Ze względów bezpieczeństwa wstrzymano część prac remontowych przy Hali Jaskółka w Tarnowie-Mościcach. Podczas próbnego opuszczania dachu, konstrukcja ułożyła się nie tak jak powinna.

Jak tłumacz Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Miasta Tarnowa, pewne założenia projektanta nie pokryły się z rzeczywistością.

Bezzwłocznie zwróciliśmy się z pismem do wykonawcy. Teraz czekamy na wyniki ekspertyzy – dodaje. – Ta ekspertyza dopiero powie co tak faktycznie się stało, jak ta konstrukcja wygląda, a więc na pewno taką ekspertyzę, jeżeli ją otrzymamy, będziemy szczegółowo weryfikować, żeby mieć pewność, że konstrukcja tego dachu będzie w pełni bezpieczna. Trzeba wziąć pod uwagę, że ta konstrukcja, była na razie samą konstrukcją. Ona nie była jeszcze obciążana, więc trzeba naprawdę szczegółowo to zweryfikować, bo chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i przyszłych użytkowników – informuje Nakielny.

Jak dodaje dyrektor, tymczasowe wstrzymanie prac nie powinno opóźnić ostatecznego terminu zakończenia remontu hali. Mowa o połowie listopada.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN