Śmiertelny wypadek na DK 94: nadmierna prędkość i mokra nawierzchnia [ZDJĘCIA]

10.07.2019

Na obwodnicy Wojnicza, na DK 94 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kilka minut po godzinie 20, 21-letni kierowca osobowego BMW stracił panowanie nad samochodem i uderzył nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy. W wypadku zginęła 16-letnia dziewczyna, która była pasażerem. 

Jak informują służby, kierowca ciężarówki to strażak Państwowej Straży Pożarnej, który jako pierwszy rozpoczął reanimacje poszkodowanej.

Na wjeździe na obwodnicę od strony Krakowa, doszło do zderzenia czołowo – bocznego samochodu ciężarowego z osobowym  – mówi dowódca jednostki JRG nr1 Tomasz Malisiewicz. – Pojazdem osobowym podróżowały dwie młode osoby. Najciężej ranna została młoda dziewczyna. Akcje resuscytacyjną rozpoczął kierowca TIR-a, który jest strażakiem – dodaje.

Na miejscu lądował LPR. Pod opieką zespołu ratownictwa medycznego jest kierujący samochodem osobowym, natomiast kierujący tirem nie doznał żadnych obrażeń.

Młoda kobieta była długo reanimowana. Ratownikom udało przywrócić się akcję serca. Po przewiezieniu do tarnowskiego szpitala mimo długiej reanimacji zmarła.

Całą siłę tego uderzenia przyjęła na siebie młoda pasażerka. Dziewczyna z wielonarządowym urazem udała się śmigłowcem do Szpitala św. Łukasza w Tarnowie – dodaje Krzysztof Krzemień, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie

To nie pierwszy tego typu wypadek w tym miejscu. Policja apeluje o ostrożność.

Posłuchaj:
Tomasz Malisiewicz
Krzysztof Krzemień
Katarzyna Antosz, Grzegorz Golec
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN