Wypadki, zatrzymane prawa jazdy, pijani kierowcy. Policja podsumowuje tydzień

02.06.2020

2 niebezpieczne wypadki, 6 zatrzymanych praw jazdy i kolejni nietrzeźwi kierowcy. To bilans tylko jednego tygodnia na tarnowskich drogach.

– Mieliśmy w sumie dwa wypadki drogowe, gdzie cztery osoby zostały ranne. Doszło do bardzo niebezpiecznych zachowań na drodze, zwłaszcza na tarnowskim odcinku autostrady, gdzie musieliśmy wyciągać ze zniszczonego samochodu osobę, która uległa wypadkowi podczas zwykłej zmiany pasa ruchu. Możemy ostrzegać i prosić przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

Ostatni tydzień to także kolejni kierowcy, którzy zignorowali ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym oraz wsiadali za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Policja zapowiada zero tolerancji dla takich zachowań i zdecydowane kroki prawne.

– Proszę i apeluję po raz kolejny, abyśmy tych 50 km/h nie przekraczali. Takich kierowców mamy bardzo dużo i takie osoby, które nie będą stosowały się do tego podstawowego wymogu, będą traciły prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

– Kolejna rzecz, to alkohol. Na pewno nie będzie szedł w parze z prowadzeniem jakiegokolwiek pojazdu, czy mechanicznego, czy chociażby roweru. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku policjanci będą podchodzić bardzo rygorystycznie i za każdym razem będą wyciągane konsekwencje prawne  – mówi Paweł Klimek.

Taryfikator mandatów za przekroczenie prędkości przewiduje kary pieniężne i punkty karne. W przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h kierowcy zostają również zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące.

Za jazdę w stanie trzeźwości, prócz utraty prawa jazdy, kierowcy muszą liczyć się z postępowaniem karnym, grzywnami i dodatkowymi zakazami prowadzenia pojazdów.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN