Ulica Wypoczynkowa nie doczeka się ścieżki rowerowej

19.02.2019

Mocno uczęszczana ulica Wypoczynkowa nie doczeka się na razie ścieżki rowerowej. Mowa o popularnej, przez co także niebezpiecznej, wąskiej drodze przy tarnowskiej Marcince.

Skarżą się rowerzyści, spacerowicze, narzekają także biegacze, bo zwłaszcza przy dobrej pogodzie, na trasie bez chodników, o miejsce walczą z samochodami. Jak sprawdziliśmy, ruch samochodowy na odcinku ulicy Wypoczynkowej przy Górze św. Marcina dostępny jest wyłącznie dla okolicznych mieszkańców, lecz większość kierowców ten zakaz ignoruje.

Mieszkańcy twierdzą, że lekiem na całe zło mogłaby być chociażby ścieżka rowerowa.

Kierowcy nie uważają, a droga jest bardzo wąska. O wypadek nietrudno – mówią tarnowianie.

– Są tam ostre zakręty, kierowcy nie powinni tamtędy jeździć, choć mieszkańcy – oczywiście. – Jest bardzo wąsko i naprawdę trzeba uważać. Ścieżka rowerowa bardzo by się przydała. – Jest to typowo rekreacyjny teren.

Jak jednak tłumaczy Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji miasto, w tym miejscu na razie nie planuje modernizacji.

– Jeżeli są obawy mieszkańców o bezpieczeństwo w ruchu drogowym podejmiemy tam inne działania. Być może wymagane jest wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości, ale to dopiero po przeprowadzeniu wizji w terenie, po przeprowadzeniu stosownych analiz. Jeżeli taka potrzeba będzie podejmiemy takie doraźne działania, które będą w stanie poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Urzędnicy po naszej interwencji apelują do kierowców oraz do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Na ulicy Wypoczynkowej obowiązuje ograniczenie prędkości do pięćdziesiątki.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy