Wyremontowana Pijalnia Jana w Krynicy oficjalnie otwarta

06.11.2019

Budynek z 1923 roku odzyskał dawny blask i z pewnością przyciągnie wielu turystów i kuracjuszy.

Cieszymy się, że udało się doprowadzić tę inwestycję do końca, choć łatwo nie było — mówi Wiesław Pióro, prezes spółki Uzdrowisko Krynica-Żegiestów. – Po rozebraniu starych elementów, które musiały być poddane rozbiórce, okazało się, że stan techniczny jest dużo gorszy, niż zakładaliśmy. Ale na szczęście udało się podjąć takie działania, że uratowaliśmy tę pijalnię i może mam nadzieję przez kolejne wieki służyć nie tylko mieszkańcom, ale również i turystom — dodaje Wiesław Pióro.

To kolejne miejsce po wyremontowanej niedawno Pijalni Słotwinka, które z pewnością przyciągnie turystów. – Bardzo się cieszymy, że Uzdrowisko Krynica-Żegiestów odnowiło Pijalnię Jana. Myślę, że z korzyścią dla wszystkich. I dla gości uzdrowiska, ale też i dla wszystkich przebywających w Krynicy i samych mieszkańców, ponieważ estetyka tego miejsca się zdecydowanie poprawia — tłumaczy Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Pierwsi goście odnowionej Pijalni Jana nie szczędzili pochwał. – Bardzo nam się podoba. Przyjechaliśmy z Poznania i udało nam się dzisiaj tutaj znaleźć, zobaczyć wyremontowaną pijalnię i skosztować Jana i Józefa — mówi jedna z turystek. – Bardzo duży plus za to, że wyremontowali, ale nie unowocześniali obiektu, tylko właśnie został taki klimat, jaki był kiedyś — dodaje kolejna nasza rozmówczyni.

W Pijalni Jana można skosztować wód leczniczych Jan, Józef, Zuber oraz wód mineralnych. Obiekt w okresie zimowym będzie czynny od 8:30 do 16:30. Oprócz Pijalni Jana, na dobre zmienia się też otoczenie tego miejsca. Wciąż trwają bowiem prace przy modernizacji pobliskiej Polany Janówka. Finalny efekt będziemy mogli podziwiać już w maju przyszłego roku.

Posłuchaj:
Wiesław Pióro
Piotr Ryba
Mieszkańcy i turyści
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN