Tak wyrównanej walki historia nie pamięta

12.07.2020

Według sondażu Exit poll opublikowanego o godz. 21:00, II turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda z wynikiem 50,4% pokonując Rafała Trzaskowskiego z wynikiem 49,6%. O ostatecznym wyniku przesądzą wyniki spływające z komisji wyborczych.
Do wyniku podchodzimy z pokorą – mówił w trakcie wieczoru wyborczego w sądeckim sztabie Prawa i Sprawiedliwości, Patryk Wicher- poseł PiS

Piękny wspaniały wynik, dziękujemy każdemu kto zagłosował nie tylko na Andrzeja Dudę, ale też na kontrkandydata bo tą frekwencją pokazaliśmy, że jesteśmy dojrzałą demokracją, że potrafimy wykorzystać to co wywalczono w 89 roku. Co do wyniku wspaniały, ale pokora cierpliwość, my się tym cechujemy , dopiero jak ogłosi oficjalnie Państwowa Komisja Wyborcza wtedy będzie pełna radość , teraz sondażowo jest 51 % ale myślę że ta przewaga będzie rosła nie malała –dodaje poseł Prawa i Sprawiedliwości.

II tura wyborów prezydenckich w Polsce to też rekordowa frekwencja. Z danych na godzinę 21:00 , zagłosowało 68,9 procent Polaków. W sztabie Platformy Obywatelskiej w Nowym Sączu nie odbył się wieczór wyborczy.

Posłuchaj:
Patryk Wicher poseł Prawa i Sprawiedliwości
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN