Wystartował sezon grzewczy

19.09.2019

W zdecydowanej większości domów i mieszkań kaloryfery już grzeją. W związku z nagłym spadkiem temperatur tarnowski MPEC uruchomił gotowość dostaw ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania budynków.

Dostawa regulowana jest automatycznie. Jeśli temperatury spadną poniżej 15 stopni, węzeł ciepłowniczy włącza się i zaczyna dostarczać ciepło – mówi Tadeusz Sieńczak, wiceprezes MPEC-u.

– Jeżeli temperatura jest wyższa, regulator wyłącza dostawę ciepła, aż do momentu ponownego spadku temperatur. To wszystko działa automatycznie. My tylko nadzorujemy zdalnie poprzez system tzw. telemetrii. Na dyspozytorni widzimy wszystkie wskazania na węzłach ciepłowniczych i obserwujemy również prawidłowość działania.

Tymczasem tarnowianie, z którymi rozmawiał reporter RDN mówią, że jesień przyszła w tym roku za szybko i praktycznie bez zapowiedzi.

– Zaskoczyło nas trochę to zimno, ale w tamtym roku o tej porze też już grzaliśmy. – To jest bardzo duży skok temperatury. W połowie września powinno być trochę cieplej. – Jeszcze nie spodziewamy się całkowitej zimy. Po niedzieli ma być jeszcze ciepło.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dostarcza ciepło do ponad 1000 budynków w Tarnowie. W około ośmiuset jest ono załączane automatycznie na podstawie wcześniej podpisanych umów.

Spółka deklaruje gotowość grzewczą od 1 września do 31 maja.

Posłuchaj:
Tadeusz Sieńczak
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN