Wzrosła liczba ofiar koronawirusa w powiecie bocheńskim

03.08.2020

Z 13 do 20 osób wzrosła w ostatnich dniach liczba osób z wirusem SARS-CoV-2, które zmarły w powiecie bocheńskim. W powiecie brzeskim przybywa chorych.

Poranny komunikat służb sanitarno-epidemiologicznych przyniósł dwa kolejne przypadki zachorowań na Bocheńszczyźnie. W sumie aktywnych nosicieli koronawirusa jest obecnie 183-ech. 18 osób w cięższym stanie trafiło do szpitala, pozostali są w izolacji. Dotychczas wyzdrowiało tam 147 osób.

Osoby, które zmarły ostatnio to głównie pensjonariusze Domu Pomocy „Jestem” w Grobli – w wieku od 76 do 95 lat. Choć mieli choroby współistniejące w 17 na 20 przypadków za główną przyczynę uznano COVID-19. W placówce zakaziło się stu kilkunastu podopiecznych i 34 członków personelu.

W powiecie brzeskim jest obecnie 7 aktywnych przypadków koronawirusa. Ostatnie dni przyniosły trzy zachorowania. 6 osób jest w izolacji, jedna od soboty w szpitalu. Nowe przypadki odnotowano u mieszkańców gmin Borzęcin i Iwkowa. W Brzesku i okolicy od początku epidemii zachorowały 73 osoby, czyli niemal pięciokrotnie mniej niż w Bochni i sąsiednich gminach.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN