Borzecin: XI Swieto Grzyba w Lekach

21.08.2015

To bedzie zakonczenie wakacji o jakich moze pomarzyc nie jedna gmina w Polsce. Konkursy z degustacjami, blok zabaw dla dzieci, pokaz sztucznych ogni, wyscigi samochodowe i przede wszystkim koncert gwiazd Polskiej sceny muzycznej – happysad, Sylwii Grzeszczak i Grzegorza Hyzego. Juz w ten weekend Gmina Borzecin stanie sie stolica kultury regionu. Tradycyjnie, w przedostatni weekend sierpnia na stadionie sportowym w Lekach odbedzie sie Borzeckie Swieto Grzyba. Bedzie to juz 11. edycja tej imprezy, która na stale wpisala sie w kalendarz wydarzen województwa malopolskiego. – To juz kolejna tak duza impreza w tym roku na terenie naszej gminy. Pod koniec lipca w ramach Dni Gminy Borzecin wystapila u nas Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Margaret i Pawel Kukiz. Na nadchodzace Swieto Grzyba zaprosilismy znakomite mlode gwiazdy, które zaserwuja nam na prawde dobra muzyke. Zapraszamy juz w ten weekend do naszej gminy – zacheca Piotr Kania, dyrektor Gminnego Osrodka Kultury w Borzecinie.

Samochodowe zmagania…

Od sobotniego poranka na drogach gminy Borzecin bedzie mozna zobaczyc scigajace sie samochody. Wszystko to za sprawa 2. KJS w Borzecinie. Impreza organizowana jest przez Automobilklub Galicyjski razem z gmina Borzecin oraz Gminnym Osrodkiem Kultury w Borzecinie. Kierowcy do pokonania beda mieli 12km OS (dwa odcinki przejezdzane czterokrotnie). Dodatkowym atutem jest mozliwosc uzyskania punktów do licencji RN. Meta KJSu i rozdanie nagród odbedzie sie na glównej scenie Borzeckiego Swieta Grzyba. Start honorowy odbedzie sie o godzinie 10 przy Gminnym Osrodku Kultury w Borzecinie. Partnerami 2. KJSu w Borzecinie sa: BUD-DRÓG Lagosz, SK INVEST – GREEN Sp. z o.o. (wlasciciel kopalni Warys), tektum.pl, BESTMOTOSPORT, Race Cages, racingshop.pl, Elikart M, Fabryka Pana Grafika, Rajdy24.pl

Rockowa sobota…

Pierwszy dzien XI Borzeckiego Swieta Grzyba uplynie pod znakiem muzyki rockowej. O godzinie 20.30 na scenie wystapi zespól o którym mówi sie, ze jest przyszla legenda polskiego rocka. Na scenie od 14 lat, 3 ostatnie plyty pokryte zlotem, tysiace fanów na koncertach – Happysad.

Nie codziennie slyszymy utwory tego zespolu w stacjach radiowych, a mimo to ma on setki tysiecy fanów. Niekonwencjonalna muzyka i pisane od serca teksty, które przemawiaja do wielu ludzi to cechy wyrózniajace ich twórczosc.

Sam wokalista Kuba Kawalec mówi: „jestesmy zespolem, który gra rock regresywny, czyli stojacy w zupelnej opozycji do rocka progresywnego, zupelnie nic nie wnoszacy do rzeczywistosci muzycznej – style sa pomieszane z tych istniejacych. Nie poszukujemy, odtwarzamy.”

Warto przypomniec kilka piosenek tego fenomenalnego zespolu – „Zanim pójde”, „Mów mi dobrze”, „W piwnicy u dziadka”, „Lydka” czy „Na sline”. Zespól w sumie wydal 6 plyt z czego trzy ostatnie pokryly sie zlotem.

Sobotni koncert Happysad to dawka dobrego rocka, prawdziwa mieszanka muzyczna, która z pewnoscia przypadnie kazdemu do gustu. Poczatek koncertu o godzinie 20.30.

Happysad supportowac bedzie mlody, ale ambitny zespól One Chance. Zespól gra covery najwiekszych hitów muzyki rockowej, jak i wlasne piosenki. Poczatek o godzinie 19.30.

Po koncercie Happysad rozpocznie sie najwieksza w regionie plenerowa dyskoteka klubowa. Na Beat Overload – Klubowe Granie na Swiecie Grzyba ok. godziny 22.00 zaprasza formacja Helbot. Zagraja Dj N.Kick i Spektralisk.

Projekt Helbot powstal w 2007 roku z inicjatywy dwóch producentów muzycznych (Dominik Urbanski & Daniel Stanczykiewicz) w celu promowania muzyki z gatunku Breakbeat i Drum’n’bass w Polsce i za granica. Swoja twórczosc i sety prezentowali w wielu polskich klubach oraz festiwalach (m.in Audioriver – Plock). Zwiazani z takimi wytwórniami jak: Composure Records (UK), Flextone Recordings (USA), Digital Sensation (UK), VIM Music (GR), wspieranymi i supportowanymi przez takie gwiazdy jak: Hybrid,  Armin Van Buuren, Deepsky, Sasha i wielu innych.

Potrawy z grzybów…

Drugi dzien XI Borzeckiego Swieta Grzyba rozpocznie tradycyjny konkurs na potrawe z grzybów. – Konkurs z roku na rok cieszy sie coraz wieksza popularnoscia. Z kazda kolejna edycja rosnie liczba uczestników. Degustacja, do której zapraszamy wszystkich milosników grzybowych smakolyków to prawdziwa kulinarna uczta, pelna rozmaitych smaków – mówi Janusz Kwasniak, wójt gminy Borzecin.

W konkursie z roku na rok udzial bierze coraz wiecej pasjonatów sztuki kulinarnej z terenu malopolski. Jego celem jest gromadzenie wiedzy o potrawach regionalnych, które moglyby stac sie wizytówka gminy Borzecin a takze promocja potraw z grzybów i wymiana doswiadczen kulinarnych pomiedzy uczestnikami.

Poczatek konkursu o godzinie 15.30, a wyniki i rozdanie nagród odbedzie sie okolo godziny 17.30. Najlepsza potrawa otrzyma nagrode finansowa lub rzeczowa o wartosci 400 zl. Nagrody otrzymaja takze pozostale gospodarstwa agroturystyczne.

Podczas imprezy – jak co roku – odbedzie sie równiez konkurs na kosz grzybów.

Przed koncertami gwiazd…

Oprócz konkursu na potrawe z grzybów, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmlodszych uczestników. Drugiego dnia Swieta Grzyba od godziny 16 dzieciaki i ich rodzice zaproszeni sa na blok konkursów i zabaw dla dzieci. „Szeryf Glonson na dzikim zachodzie, czyli – kazdy kowboj ma sto koni” – to program skierowany nie tylko do najmlodszych. Piekne kowbojskie i indianskie stroje, muzyka country sprawiaja, ze dzieci szybko przeniosa sie w swiat dzikiego zachodu, gdzie trzeba posiadac wiele umiejetnosci, które pomoga przetrwac. Beda tez konkursy: strzelanie z luku, tropienie zwierzat, konna sztafeta… Muzyka wykonywana na zywo. Okazja do tanca i spiewu.

Przez cala impreze potrawy serwowac beda bogato wyposazone stoiska gastronomiczne, a obok nich znajdowac sie beda stoiska handlowe i wystawowe oraz wesole miasteczko.

Szukajacy muzycznych wrazen beda musieli o godzinie 18 „zameldowac” sie pod scena na której wystapi tarnowski zespól Wasabi – uczestnik programu „Must be the Music”. O godzinie 19 na scenie pojawi sie gwiazda polskiej muzyki pop – Sylwia Grzeszczak, a o godzinie 20.30 rozpocznie sie koncert Grzegorza Hyzego!

Sylwia Grzeszczak…

Setki tysiecy sprzedanych plyt, kilkanascie singli, które podbily listy muzycznych notowan, kilkanascie zdobytych nagród w tym nagroda „super artystka”. Tak w skrócie mozna opisac dorobek muzyczny Sylwii Grzeszczak – znanej chyba wszystkim piosenkarki, która na scenie XI Borzeckiego Swieta Grzyba wystapi w niedziele o godzinie 19.

Sylwia spiewa i gra od dziecinstwa. Po tym jak zablysnela w programie „Od przedszkola do Opola”, wykonujac piosenke Krzysztofa Krawczyka, rodzice kupili jej fortepian, w którym – jak zapewnia na oficjalnej stronie – zakochala sie od pierwszego „dotkniecia” klawisza. Ukonczyla dwie szkoly muzyczne.

W 2008 roku nagrala wspólnie z raperem Liberem plyte „Ona i On”. Muzycy szybko zdobyli polska publicznosc. Single „Co z nami bedzie”, „Nowe szanse” czy „Mijamy sie” staly sie megaprzebojami, dlugo utrzymujac sie na szczytach najwiekszych polskich rozglosni radiowych jak RMF FM, Radio Zet czy Radio Eska. Pierwsza próbka solowych poczynan Grzeszczak byl singel „Male rzeczy”, który zajal 1. miejsce w notowaniu Polish Airplay Chart oraz 1. miejsce w notowaniu Polish Video Chart .

W tym samym roku wydala swój pierwszy solowy album pt: „Sen o Przyszlosci”, który juz w sprzedazy przedpremierowej osiagnal status zlotej plyty. Juz po dwóch tygodniach od premiery, krazek rozszedl sie w nakladzie stu tysiecy egzemplarzy i pokryl sie platyna.

Kolejna plyte Sylwia wydala w 2013 roku. Z plyty tej pochodza takie piosenki jak „Flirt”, „Pozyczony” czy „Ksiezniczka”. Te, jak i inne piosenki artystki na pewno uslyszycie w najblizsza niedziele na stadionie sportowym w Lekach. W twórczosci Sylwii Grzeszczak na pewno kazdy znajdzie cos dla siebie. Poczatek o godzinie 19.

Grzegorz Hyzy…

Doskonale poczucie rytmu, niepokojaco hipnotyzujacy wokal, a przede wszystkim jasno okreslony pomysl na wlasna twórczosc – to wszystko sprawilo, ze Grzegorz Hyzy debiutujacym albumem, jakiego nie powstydzilby sie nie jeden bardziej doswiadczony artysta, natychmiast zawladnal sercami sluchaczy. Gwiazda drugiego dnia Borzeckiego Swieta Grzyba zaczela swoja przygode ze spiewaniem podczas jam session w jednym z poznanskich klubów. Od tego momentu Hyzy zaczal podazac jasno okreslona droga, gdzie nie ma juz mowy o przypadkach. Muzycznym przelomem dla artysty okazal sie udzial w trzeciej edycji programu X-Factor, w którym zajal drugie miejsce. Po tym wydarzeniu jego kariera nabrala blyskawicznego tempa. Grzegorz podpisal kontrakt plytowy z firma Sony Music Polska.
Premiera debiutanckiego albumu miala miejsce 27 maja 2014 roku. Single z plyty podbijaly przez dlugi okres listy przebojów stajac sie prawdziwymi hitami. Chyba kazdy z nas kojarzy takie piosenki, jak: „Na chwile” , „Wstaje” „Pusty dom” czy „Zagadka”. Piosenki te, jak i caly album pozwolily Artyscie ugruntowac swoja pozycje na rynku muzycznym a takze zagrac ponad 200 koncertów w calej Polsce. Razem z zespolem zagral na najwiekszych festiwalach w Polsce: Sopot Festiwal, Festiwal w Opolu, Festiwal Top of the Top, Trasa Lato Zet i Dwójki, Sylwester TVN itd.

Grzegorz jednak nie spoczywa na laurach, koncertuje i pracuje nad kolejnym albumem! – Jezeli chcecie Panstwo na zywo uslyszec historie zawarte w utworach Grzegorza Hyzego to zapraszamy w najblizsza niedziele na stadionie sportowym w Lekach. Poczatek koncertu o godzinie 20.30. Musicie tu byc! – zacheca Piotr Kania.

XI Borzeckie Swieto Grzyba zakonczy imponujacy pokaz sztucznych ogni, najwiekszy z dotychczasowych imprez.

Organizatorzy, czyli: Wójt Gminy Borzecin, Rada Gminy Borzecin, Gminny Osrodek Kultury w Borzecinie, Zarzad Gminny OSP w Borzecinie zapraszaja! Do zobaczenia w ten weekend na najwiekszej imprezie plenerowej w regionie.

Wydawca
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30